Хрестоматійна збірка для дітей старшого дошкільного віку.

 

 

Художня література в житті старшого дошкільника

 

Оволодіння рідною мовою як засобом і способом спілкування і пізнання є одним з найважливіших придбань дитини в дошкільному дитинстві. Саме дошкільне дитинство особливо сензитивно до засвоєння мови: якщо певний рівень оволодіння рідною мовою, не досягнуть до 5-6 років, то цей шлях, як правило, не може бути успішно пройдений на більш пізніх вікових етапах.

 

Не маловажну роль в розвитку мови, поповненні словникового запасу дитини грає художня література. Дорослі повинні пам'ятати, що потреба дитини в тому, щоб йому читали, навіть якщо він вже навчився самостійно читати, треба задовольняти. Після читання важливо з'ясувати, що і як зрозумів дитина. Твори для читання дитині потрібно вибирати враховуючи вік, інтереси і розвиток. Дітей старшого дошкільного віку приваблює більше зміст тексту, хоча й ілюстрації до книги вони із задоволенням розглядають. Після читання важливо з'ясувати, що і як зрозумів дитина. Не обов'язково це робити відразу, можна через деякий час поговорити з дитиною про прочитане. Це привчає дитину аналізувати суть прочитаного, виховувати дитину морально, крім того, вчить зв'язкової, послідовної промови, закріплює у словнику нові слова. Адже чим здійснено мова дитини, тим успішніше буде його навчання в школі.

 

В результаті спілкування з книгою до 6-7 років дитина зазвичай володіє значним словниковим запасом і в основному опановує граматичними формами рідної мови. У цей період відбувається інтенсивне збагачення словникового запасу дитини, в результаті придбання дитиною нових знань про незнайомі предмети і явища, що стоять поза рамками її особистого досвіду, що особливо важливо для її майбутнього навчання.

 

Вірші.

Малий фольклор.

Казки.

 

Чекаємо Ваших відгуків до матеріалів нашого сайту.